Mgr. Kateřina Kloučková, PhD.

fyzioterapeut

Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi a po magisterském studiu fyzioterapie na FTVS UK jsem se na ambulanci věnovala jak rehabilitaci dospělých, tak i dětí.V roce 2003 jsem abslolvovala kurz Vojtovy metody, který mi dal výborný základ pro práci s miminky.

Od roku 2005 jsem začala pracovat samostatně jako fyzioterapeut a spolupracovala jsem s porodní asistentkou a vedoucí Unie porodních asistentek Dagmar Suchou. Věnovala jsem se i kojeneckému plavání. V tuto dobu se ke mně dostalo spoustu informací ohledně přirozeného porodu a začala jsem se zajímat o péči o miminka po porodu. Podílela jsem se na předporodních kurzech přednáškami, které se týkali psychomotorického vývoje dítěte a manipulace s dětmi.

V tomto období jsem také studovala na katedře biomechaniky doktorandské studium, které jsem ukončila v roce 2013. Prošla jsem dalšími kurzy zaměřenými speciálně na děti: Neuro-vývojovou stimulací u Marji Volemanové, HANDLE u Paula Babtie nebo Terapií Kiss syndromu u Moniky Bauer a podiatrickými kurzy věnující se dětské nožičce.

V terapii dětí nyní kombinuji různé metody podle potřeb dítěte, jak Vojtovu metodu, tak manuální techniky v případě kiss syndromu nebo Neuro-vývojovou terapii a prvky z HANDLE a senzorické integrace. V terapii pracuji hlavně s miminky, ale i se staršími dětmi s poruchami učení a pozornosti, s problémy s jemnou a hrubou motorikou a neurologickými onemocněními.

Kurzy

Pracovní zkušenosti