Mgr. Eliška Němečková

fyzioterapeut

Díky tomu, že jsem vyrostla na vesnici v srdci Jizerských hor, jsem měla k pohybu a sportu vždy velmi blízko. Začalo to nadšením do běžeckého lyžovaní a pokračovalo až do juniorské reprezentace v biatlonu, kde jsem měla šanci přijít pod ruku skvělým sportovním fyzioterapeutům. Právě tam přišla první myšlenka, že chci umět to co oni. V roce 2019 jsem dokončila bakalářské studium na FTVS UK a začala se samostudiem v rámci postgraduálních kurzů, abych se co nejvíce přiblížila svému cíli.

Na naší profesi je podle mě nejzajímavější individualita každého klienta a jeho těla, která nás fyzioterapeuty vždy drží ve střehu a nenechá nás sjet do vyjetých kolejí. Důkladné vyšetření a jasná komunikace mezi klientem a fyzioterapeutem je pro mě základním kamenem úspěšné terapie. Vždy mi jde o to, aby klient pochopil, jak funguje jeho tělo, a porozuměl původu jeho obtíží. Díky tomu potom může společně určit cíle terapie a přibližovat se k nim jako tým.

Mou oblíbenou částí širokého spektra fyzioterapie je problematika pánevního dna, kde se často vydávám cestou metody Ludmily Mojžíšové. Dále ráda pracuji se staršími dětmi, u kterých je pro mě důležité, aby pro ně terapie nepředstavovala jen nutné zlo.

Jako nadšený hobby sportovec vždy ráda blíže porozumím Vašim oblíbeným aktivitám a společně najdeme kompenzaci, abyste se aktivního života nemuseli vzdávat.

Kurzy

Pracovní zkušenosti