Přístrojová a doplňková terapie

BTL TR-Therapy

radiofrekvenční selektivní terapie

Přístroj TR-Therapy přenáší vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tělesnou tkání a vytváří tak selektivní tkáňovou hyperemii. Má analgetické (zmírnění bolesti), myorelaxační (uvolnění svalů) účinky, redukuje otoky a podporuje regeneraci a hojení tkáně. Pomocí přesného zacílení na cílovou tkáň způsobuje jejich okamžité uvolnění a podporuje zásobování živinami.

TR-Therapy je vhodná, pokud vás trápí např.:

BTL-6000 High Intensity Laser

vysokovýkonový terapeutický laser

Vysokovýkonový laser BTL HIL II 20 W produkuje koherentní paprsek o vlnové délce 1064 nm. Laserové světlo nese energii, která se uvolňuje při prostupu tkání a může být využita pro ošetření zanícené, pohmožděné, poškozené nebo infikované tkáně. Ve tkáni napomáhá hojení, snížení bolesti a návratu funkce.

Laser prostupuje tkání neinvazivně a působí na kůži, v podkoží, tuku, svalech, šlachách a kostech – v závislosti na léčené oblasti. Působení laseru ve tkáni má tři hlavní efekty:

  • Fotomechanický efekt – ovlivnění volných nervových zakončení a díky tomu téměř okamžitá úleva od bolesti.
  • Biostimulační efekt – stimulace na buněčné úrovni urychluje metabolické procesy v buňkách skrz působení na mitochondrie a vede tak k rychlejší regeneraci a reparaci dané tkáně.
  • Termický efekt – při absorbci světla dochází k předání energie tkáni a zvýšení teploty v léčené oblasti. Zvyšuje průtok krve díky vasodilitaci, tkáň je více okysličena a rychleji se odstraňují odpadní látky.

Terapie pomocí vysokovýkonového laseru je vhodná, pokud vás trápí např.:

BTL-6000 Focused Shockwave

fokusovaná rázová vlna

Mezi hlavní účinky fokusované rázové vlny patří:

Terapie pomocí rázové vlny je vhodná, pokud vás trápí např.:

Kinesiotaping

Kinesiotaping je doplňková metoda k terapii, která podporuje vlastní regenerační schopnosti pomocí aktivace nervové a oběhové soustavy. Pokud dojde k přetížení svalu, můžeme pozorovat lokální zvýšení teploty, lehký otok a zvýšení tonu svalu, což vede k jeho únavě. Prostor mezi kůží a svalem je stlačen a omezuje tak průtok krve a lymfy. Pomocí kinesiotapu podporujeme zvrásnění a protažení kůže a tím je podpořena výměna látek. Kinesiotaping se dá také použít při korekci postavení kloubů.

Přijďte k nám na první návštěvu

Objednání k nám na návštěvu je velmi jednoduché. Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí emailu. Před vaší první návštěvou vám rádi vysvětlíme, jak u nás vše funguje.