Mgr. Jan Novák

fyzioterapeut

Výraznější povědomí o oboru fyzioterapie jsem získal během 4. ročníku gymnázia ve chvíli, kdy bylo potřeba začit řešit přihlášky na vysoké školy. V té době jsem se aktivně věnoval taekwondu a kondičnímu cvičení, a tak fyzioterapie představovala do jisté míry možnost, jak v prostředí sportu zůstat i nadále při studiu na VŠ.

Teprve po absolvování přijímacích řízení a zahájení studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu jsem si uvědomil, jak komplexní toto povolání je a co vše může člověku, ať v roli terapeuta nebo pacienta, nabídnout. Obor fyzioterapie jsem úspěšně dokončil v roce 2021 získáním magisterského titulu, nicméně jsem se rozhodl v akademickém vzdělávání dále pokračovat ve formě doktorského studia.

V odborném vzdělávání pokračuji také na poli fyzioterapie, jak v oblasti manuální terapie, tak v aktivním cvičení. Aktuálně se primárně věnuji studiu a využití dvou celosvětově uznávaných terapeutických přístupů, Dynamické neuromuskulární stabilizaci profesora Koláře a italskému konceptu Fasciální manipulace Stecco.

Kromě dalších odborných a vzdělávacích akcí jsem absolvoval kurz trenéra a výživového poradenství. Rád spolupracuji se všemi pacienty, kteří se sami chtějí aktivně podílet na svém uzdravení nebo jakémkoliv zlepšení. V terapii v téměř naprosté většině případů kombinuji manuální léčbu a aktivní cvičení pacienta, jelikož pravidelný pohyb je nezbytný pro dlouhodobé udržení jak fyzického tak psychického zdraví každého z nás.

Kurzy

Pracovní zkušenosti