Bc. Tomáš Pazourek

fyzioterapeut

S fyzioterapií jsem se nejprve setkal v roli pacienta, sportovce. Zpočátku jsem návštěvy bral jako možnost volna ve škole, ale postupem času mě tato profese začala zajímat čím dál tím víc. Nejen, že se mé zdravotní problémy zmenšovaly, ale zaujal mě i způsob fungování těla a jeho neuvěřitelné propojení. Například jak malý detail ve změně pohybu může zbavit člověka bolestí.

Rozhodl jsem se tedy pro studium tohoto oboru na FBMI ČVUT a dále navázal na FTVS. Avšak k této práci patří i doplňování znalostí ve volném čase a ze zajímavých kurzů, které jsem absolvoval, bych mohl jmenovat například fasciální manipulace či kurz palpační anatomie.

Jelikož mi sport byl a stále je velice blízký, využívám rád
ve fyzioterapii poznatky z funkčního silového cvičení, základy atletiky, ale také znalosti vývojové kineziologie a manuální terapie. Mimo zkušeností u sportovních týmů amerického fotbalu a rugby jsem také prošel praxemi v rehabilitačních ústavech či běžnou ambulancí, kde jsem také pracoval. Tudíž je mi jasné, že se ke každému musí přistupovat individuálně a upravit průběh rehabilitace podle možností, každého z vás. K práci přistupuji aktivně a pozitivně a jsem rád, když je toto nastavení oboustranné.