Právě si prohlížíte Péče o nohy a chodidla

Péče o nohy a chodidla

O tom, že péče o chodidla má pozitivní vliv na celé tělo, dnes snad již nikdo nepochybuje. Ke správnému fungování pohybového aparátu je potřeba, aby naše chodidla byla zdravá. Naše chodidla však ztrácejí svoji funkčnost vlivem současného životního stylu i prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Většinu dne chodíme na tvrdém a rovném povrchu, nohy obouváme od dětství do obuvi, která je často nevhodná. Chůze naboso v přírodním terénu je téměř raritou. A přece právě bohaté variace pohybů jsou pro naše chodidla stěžejní, stejně jako jejich stimulace na různých typech povrchu a uvolnění po dlouhém dni v obuvi.

Nošením nevhodné obuvi a přetěžováním chodidel bohužel vznikají funkční a následně i strukturální poruchy nejen v oblasti chodidel, ale i ve vzdálených místech pohybového aparátu. Ještě výrazněji se tento vliv projevuje u dětí, kdy se teprve formují pohybové vzory i vlastní struktura těla.

Komplexní přístup k plochonoží, který se v našem zařízení opírá o fyzioterapeutické postupy, cvičení a režimová opatření, jsme nyní rozšířili o možnost využití individuálních vložek do bot. Proto jsme nově navázali spolupráci s odbornicí v oblasti podologie – Mgr. Lucií Soukup Sedláčkovou ze Studia zdravého obouvání.

Ortopedické vložky se využívají nejen ke korekci deformit nohy (plochonoží, vysoká klenba, vady prstů, ostruhy), ale pomáhají též zajistit správné postavení nohy, kolen kyčlí a páteře.

Sestavení ortopedických vložek je proces, který začíná podologickým vyšetřením a sejmutím otisku chodidel na plantogramu. A to nyní přímo u nás ve FyzioVšem. Následuje ruční výroba individuálních vložek v dílně Studia zdravého obouvání. Hotové individuální stélky si potom klient vyzvedne při některé z dalších návštěv našeho zařízení.

Napsat komentář